סרגל עליון

פסיפס

פסיפס זו יצירת אומנות שקיימת כבר מאז שחר ההיסטוריה, בין אם מדברים על יצירת אומנות בעת העתיקה, בימי הביניים או בכל תקופה אחרת לאורך ההיסטוריה. מבחינת ההגדרה ניתן לראות שכאשר מדברים על פסיפס, או מוזאיקה, מדברים על יצירת אומנות שבעצם מורכבת מפיסות אבנים שמחוברות יחדיו. קיימים שימושים רבים ומגוונים לפסיפס, כי הוא יכול:

– ליצור צורה גיאומטרית מחיבור האבנים השבורות

– ליצור דוגמא כלשהי 

– פסיפס ללא דוגמה מוגדרת 

– פסיפס עם דמויות 

במילים אחרות: השמיים הם הגבול ויש אינסוף יצירות אומנות שניתן ליצור בעזרת אבני פסיפס שונות. בעת העתיקה נהוג היה לעשות שימוש באומנות הפסיפס בעיקר כחיפוי לרצפה במקומות ציבוריים כמו: בית מרחץ, בתי מגורים, מבני דת ועוד. היום, לעומת זאת, ניתן לראות שהפסיפס עדיין לא חלף מהעולם והשימוש בו אף הלך ונהייה גדול יותר. לכן היום אנחנו יכולים לראות שילוב של עבודות פסיפס מקסימות הן במקומות ציבוריים כמו בתי מלון או משרדים וארגונים והן בבתים פרטיים. לכן בהחלט אפשר להבין אתכם אם גם אתם חושבים לשלב עבודות כאלה בעיצוב הבית, שכן בית שיש בו עבודת פסיפס שונות הוא בית שתמיד ייראה הרבה יותר מתחוכם ואלגנטי. 

פסיפס

פסיפסים מפורסמים לאורך ההיסטוריה 

אומנות הפסיפס הייתה מאז ומעולם כל כך חשובה, כך שזה כלל לא מפתיע לגלות שיש פסיפסים מפורסמים במדינות שונות, ממש כפי שקיימות יצירות אומנות אחרות. כמובן שגם בתחום הפסיפס, כמו בתחומי אומנות אחרים, איטליה היא אחת המובילות, כי שם ניתן לראות את הפסיפסים המפורסמים ביותר בערים כמו רוונה, פומפי ועוד. עם זאת, ולמרות ארץ מהגף הנפלאה ושפע הפסיפסים שניתן למצאו בה, ישראל לא נופלת ממה כלל וכלל כשמדובר באומנות הפסיפסים. בישראל נמצאות מאות רצפות פסיפס מקסימות בבתי כנסת, במסגדים, בכנסיות ומקומות נוספים. 

פסיפס בהזמנה אישית 

אם גם אתם רוצים לשלב פסיפס בבית או בכל מקום אחר כדאי יהיה לשים לב לא רק לבחירת הדוגמא אלא גם לטיב העבודה. לכן, אם אתם רוצים את הטוב ביותר כדאי שתיפנו אלינו, כי לנו בחברת אילון מוזאיקה יש ניסיון רב בתחום, שכן חברתנו קיימת כבר משנת 1959. אנו מבצעים עבודות פסיפס שונות בהזמנה אישית לצד מכירת יצירות אומנות משלל היצירות שלנו, אז למה שלא תיצרו עימנו קשר?