סרגל עליון

עיצוב בפסיפס

עיצוב בפסיפס מאפשר לכם לחוות היסטוריה עשירה יחד עם הוספת אלמנטים עיצוביים לבית המודרני שלכם. בעיצוב בפסיפס ניתן להשתמש במגוון עצום של חומרים וטכניקות, המספקות תוצאה צבעונית המשקפת את אופיו וסגנונו האישי של היוצר. במידה ואתם רוצים לשלב פיסה של אמנות מקצועית אתם יכולים לפנות לאילון מוזאיקה, המפעל לפסיפס אומנותי הגדול והוותיק בארץ, כאן תוכלו לבחור בין עיצובים שונים ולמצוא את עיצוב הפסיפס המושלם עבורכם.

עיצוב בפסיפסמסורת עיצוב בפסיפס

בין עיצובי פסיפס הראשונים בהן נעשה שימוש באבנים מסותתות ומשויפות התגלו כבר סביב המאה השלישית לפני הספירה. חלק מהשימוש בפסיפס היווה חלק משמעותי בסימון שבילים ודרכים. לאחר מכן גם האימפריה הרומית החלה שימוש נרחב יותר בעבודות פסיפס על מנת לתעד אירועים מיוחדים לצד שגרת חיים יומיומית. כאן ניתן לראות התחלה של תיעוד ושימור היסטורי של ההווה של אותם אנשים ובחירתם להכניס את חייהם ליצירה שעתידה להישמר לאורך אלפי שנים.

בשלב הבא עיצוב בפסיפס הגיע גם לכנסיות ובתי כנסת. החלו לתלות תמונות פסיפס כעיטור של מוסדות דת, שם תוארו סיפורים מהברית החדשה או התנ"ך לצד דיוקנים של קדושים שונים. האמנים הכניסו לקירות את האמונה שלהם, הסיפורים אשר מעוררים בהם השראה ומייעצים להם כיצד לנהוג בזמנים קשים.

המהפכה התעשייתית הובילה את התרבות הפסיפס למה שאנו מכירים כיום, אמנות מעוצבת למשעי, פרטים מדויקים ברמת הסיתות של האבנים ודקורציה מרהיבה שאנו מקבלים מהתוצר המוגמר של הפסיפס. היום אנו רואים כי עיצוב בפסיפס הפך להיות חלק בלתי נפרד בחיינו, בין אם בבתים , בבריכות או בתמונות, רהיטים ושלטים שניתן לעצב בצורה עצמאית.

עיצוב פנים בפסיפס

בשנים האחרונות אנשים רבים החלו להכניס את הפסיפס לביתם. לא רק חדרי אמבטיה ושירותים זוכים להתהדר בפסיפס איכותי, כעת ניתר למצוא גם רהיטים מעוטרים בפסיפס ונותנים לבית עיצוב מקורי ומיוחד. מבחר חדש של צבעים ורמות גימור, מאפשר ליצור עבודות פסיפס מורכבות יותר ונגישות יותר מבחינת מחיר לכל אדם. כך שכל אדם יכול לקחת חלק בחוויית העיצוב הזו ולהוסיף לחייו את סגנון הפסיפס המתאים לו ביותר.