סרגל עליון

עבודות פסיפס

עבודות פסיפס איכותיות כרוכות בתהליך בו הדייקנות היא קריטית. איכותה של עבודת הפסיפס המוגמרת נמדדת על ידי גודל ואיכות ההדבקה של אבני הפסיפס. ככל שהאבנים קטנות יותר כך התמונה שתיווצר בסוף תהיה מדויקת, מורכבת יותר ועל כן גם תיראה משובחת הרבה יותר. על מנת ליצור עבודות פסיפס ברמה גבוהה מומלץ להיעזר בצוות המקצועי שלנו באילון מוזאיקה.

עבודות פסיפס - גלגל המזלות

המיוחד בעבודות פסיפס

  • * עבודות פסיפס הן עולם ומלואו ויכולות להתהדר בדוגמאות שונות של נופים, מפות, או ציורים גיאומטריים. במהלך שנים כבר ניתן לראות כי כבר כמעט ואין חוקים נוקשים לגבי מה ניתן ליצור בפסיפס, כך שלאומן היוצר יש חופש אומנותי מלא בעת התכנון של עבודה הפסיפס. זה יכול להיות דיוקן של אדם אהוב או מלך, שלט לכניסה לבית או למעמד בסלון, ואף עיטור של קירות מבנים שונים מבפנים ומבחוץ, אין גבול לאופציות.
  • * ניתן להשתמש במגוון של חומרי גלם שונים בתור אבני פסיפס, כך שניתן לקבל את האפקט הוויזואלי הרצוי בשימוש באריחי קרמיקה או אפילו שברי זכוכית. הדבר החשוב בשילוב חומרי גלם שונים בעבודות הפסיפס הוא לטפל בהם בצורה נכונה ולהתאים אותם למיקום אשר התוצר הסופי יוצג בו. לדוגמא עבודת פסיפס המשלבת שברי זכוכית תיראה נפלא במקום עם תאורת יום טבעית. אין נפלא מלראות את קרני השמש מנצנצים מעל פני הפסיפס הצבעוני.
  • * מעבר לדוגמאות השונות, עבודות הפסיפס יכולת להופיע גם בכל מקום! בבריכות ומזרקות ברחבי העיר, מעטרות פסלים וכדי חרס, ואפילו על קירות המטבח והאמבטיה. פסיפס הפך מזמן לאלמנט עיצובי המוסיף טעם טוב לכל מבנה וכל חדר. ניתן למצוא דוגמאות פסיפס שונות אפילו על שלחנות, תמונות ושלטים שונים.

אמנות מדויקת ומחושבת

יצירת פסיפס כרוחה בעבודה מדויקת ומיומנות רבה, יחד עם תכנון רב מראש על לפרטים הקטנים. עבודות פסיפס טובות יגרמו למתבונן בהן להתפעל על המאמצים, הזמן והמחשבה שהושקעה בעבודה זו. עבודה שנעשתה בצורה הנכונה יכולה להישמר לאורך אלפי שנים, כמו שאנו יכולים לראות מחפירות ארכיאולוגיות שונות, ועל ידי כך לספק הצצה קצרה לתקופה אחרת.

עבודות פסיפס - מונה ליזה

פסיפס ויצירתו כרוכים בעבודה מדויקת ואחראית, יצירתית ומיומנת מאוד המפיקה את המונומנטים ההיסטוריים שאנחנו מכירים מחפירות ומהספרים. בכל מוסד דתי של פעם כמו בית כנסת או כנסיה או אפילו מסגדים תוכלו למצוא עובדות פסיפס מרשימות. בשבילן אנחנו נוסעים שעות רבות כדי להתפעל מהמחשבה ומהעמל שהושקעו ביצירה זו, ומודים על כך שכמה אנשים עלומים שחברו לאמנות זו יצרו אותה כדי שתישאר לדורות רבים אחר כך. כך, אנחנו זוכים ליהנות מפרי הדמיון והעמל של קודמינו, ואנחנו יכולים גם לנצל את הידע והטכניקות האלה כדי לשאוב השראה וליצור בעצמנו יצירות מרהיבות כאלה להנאתנו ולהנאת הדורות הבאים. הרי ברור לנו שפסיפס נשאר לאלפי שנים אם עושים את זה נכון, ולכן זו אומנות שנשארת פופולרית גם היום. מי שלומד אותה נעזר בהשראה מהיצירות של פעם, אמנם, אבל הוא יכול לקחת זאת לכל מקום ולכל כיוון שירצה לקחת היום ובזה גדולתה של המוזאיקה שלנו.

פסיפס מאבן ישראלית

הייחוד של עבודות הפסיפס הישראליות הוא חומר הגלם שלהן שמגיע מאבן קיסר ואבן מקומית בלבד מסוגים שונים. כאשר חוצבים וחותכים אותן כפי שצריך, ביד אמן ובדרך משוכללת כפי שעושים זאת במוזאיקה אילון, תוכלו לקבל את חומרי הגלם האיכותיים ביותר לעבודות שתרצו לעשות. במקום שמתמחה בפסיפס כבר עשרות שנים אפשר לקבל הדרכה וייעוץ ואפשר לקבל שירותים מותאמים לצרכים שלכם כאמני מוזאיקה ופסיפס. לבית שיש בו מסורת של עבודה עם היצירות האלה יש גם היכרות מעמיקה עם כל מה שנחוץ לכם ומה שאפשר לעשות עם אבני הפסיפס שמכינים לכם. בין אם אתם יוצרים בתחילת דרכם ובין אם אתם יוצרים ותיקים ובעלי שם, העבודות של מוזאיקה אילון מוכרות לכם בוודאי מכל המקומות הציבוריים והמכובדים שבהם הן מוצבות, ולכן מומלץ שתתייעצו גם אתם.