סרגל עליון

אבני מוזאיקה

 אבני פסיפס הם חומרי הגלם שיש לבחור הקפידה למטרת הכנת עבודות פסיפס שונות, בין אם לקישוט חדרי אמבטיה ובריכות או ליצירה של יצירות אמנות ועיטור רהיטים ומבנים.

אבני מוזאיקהסוגי אבני מוזאיקה

את התוצר המוגמר של הפסיפס ניתן להכין ממגוון רחב של חומרי גלם ואפילו שילוב ביניהם.

חלוקי נחל- אלו למעשה שימשו ביצירת פסיפס עוד מהתקופות העתיקות, במקור השתמשו בחלוקי נחל לסימון שבילים. כיום אנו רואים שימוש נרחב בהן לעיטור משטחים, קירות וגם בעבודות פסיפס. אבנים אלו הם בעלי עמידות גבוהה לנזקי מזג האוויר ובעלי צורה חלקלקה ועגולה ומגיעים בטווח גוונים רחב, כך מסוגלים להעניק מראה טבעי ליצירה שלכם.

אבן טבעית- משטחי פסיפס המורכבים מאבן טבעית עמידים פחות לנזקי מזג האוויר ועל כן יש צורך לתחזק אותם באמצעות חומר איטום השומר על שלמות האבן הטבעית ובכך על יצירת הפסיפס. האבן הטבעית מעניקה מראה אותנטי ליצירה שלכם ונהוג לשלב אותה בעיקר לקישוט של קירות מבנים.

אריחי קרמיקה- אריחים אלו מיוצרים על ידי שריפת חימר, צביעתו ושריפתו בשנית. על מנת להימנע מהכנת אריחים כאלו שוב ושוב, ניתן ואף רצוי להשתמש בשברי קרמיקה ישנים וסיתותם לגדלים הרצויים. אריחי קרמיקה מגיעים בגדלים, גימורים וצבעים שונים. כיוון שאבני מוזאיקה מסוג זה הן צבעוניות לרוב, קיים שימוש נרחב בהן ליצירות שונות כמו קישוט שולחנות, תמונות ושלטים ואפילו תחתיות לקפה מפסיפס.

זכוכית- ניתן לראות כיום גם שימוש נרחב בשברי זכוכית בפסיפס. אבני מוזאיקה מזכוכית מיוצרות בכל צורה שרק תוכלו לדמיין, צבעוניות ושקופו., אטומות, מחוספסות או חלקות, בעלי אפקטים של מעברי צבע וכו'. זכוכית מתאפיינת בהחזר אור מנצנץ והפסיפסים שמשלבים פסיפס זכוכית מתגאים בעיטורים גיאומטריים המושלמים גם לעיטור מקומות בהם ישנו או טבעי אשר ישדרג את מראה הפסיפס.

חוויה ויזואלית

אמנות הפסיפס מעניקה לנו חוויה ויזואלית מהנה הודות לגורמים הקטנים המרכיבים אותה. אבני המוזאיקה השונות ושימוש משולב ביניהן לפי בחירתכם מאפשר להוסיף יופי לכל סגנונות העיצוב. באילון מוזאיקה תוכלו למצוא את אבני המוזאיקה באיכות הטובה ביותר, מהן תוכלו להזמין גם עבור עבודות אישיות או בחירת החומרים לעבודות פסיפס שאנו יכולים לספק לכם בעבודת יד ובצורה המקצועית ביותר.